Yeni ISO 9001 Standardının Faydaları

Yeni ISO 9001 Standardının Faydaları

ISO 9001 standardının yenilenmesi ile birlikte, standardın işletmelere katacağı değerin daha üst seviyede olması da beklenmeye başladı. Standardın yönlendirmeleri ile daha önce eksik kalan yanların tamamlanması ve şirketler için daha belirgin bir gelecek planı yapılması beklenmekte.

ISO 9001 faydalari

Kalite ve sürekli iyileştirme bilincinin tüm birimlere yayılması

Revize edilen standart ile birlikte kalite yönetimini işletmenin iş stratejileri ile uyumlu ve aynı doğrultuda olmasını sağlar.

Güçlü liderlik

Yönetim sistemindeki ön önemli yeniliklerden birisi olan liderliğin ön plana çıkartılması ile şirketin hedeflerine ve amaçlarına takım hainde odaklanmayı teşvik eder.

Risk ve fırsatların yönetimi

Yönetim sisteminin bir idare aracı olarak kullanılması desteklenir ve iş fırsatlarının belirlenmesi için fırsatları belirlemeye yardımcı olur.

Entegre yaklaşım

Yeni yapının tüm yönetim sistemi standartlarında kullanılması ile beraber standartların beraber uygulanması kolaylaşır.

 

Çelik ve alüminyum yapı, kaynaklı imalat, demiryolu araçları, akreditasyon standartları, yönetim sistemleri gibi bir çok alanda danışmanlık, eğitim, denetim, belgelendirme faaliyetleri için...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085...

EN 1090, ISO 3834, EN 15085 ve ilgli standartlarda bakanlık ve kamu kuruluşları personelleri eğitimlerinden, Türkak belgelendirme denetimleri, belgelendirme kuruluşları ve onaylanmış kuruluşlara danışmanlık ve eğitim, ürün ve sistem belgelendirme denetimleri, imalatçı firmalara eğitim ve danışnamlık, bireysel ve kurumsal eğitimlere kadar tüm seviyelerde alanında en tecrübeli ve bilgili hizmet.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Çelik ve alüminyum yapı uygulamaları (EN 1090), kaynaklı imalat (ISO 3834), demiryolu araçları (EN 15085), kaynak mühendisliği uygulamaları (IWE/EWE, PQR, WPS, WPQ...), yönetim sistemleri (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 19011, 31000...), akreditasyon (ISO 17020, ISO 17024, ISO 17065...) gibi üretim sektörünün ihtiyacı olan tüm konularda eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile gerekli yönlendirme çalışmaları.

İLKER ERGÜN

Makina ve Kaynak Mühendisi olan İlker Ergün, 2002 yılından beri sektörün öncü kuruluşlarında üretim va kalite departmanlarında görev yapmıştır. 2014 yılında bir onaylanmış kuruluşta komite üyeliği olarak başlayan bireysel hizmetlerine zamanla yenilerini ekleyerek birçok kamu ve özel kuruluş ile derneğe ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmuştur. Halen bu alanlarda danışmanlık, eğitim, denetim faaliyetlerine devam etmektedir.